CL - grupy A-D

Za nami ostatnia już kolejka meczów fazy grupowej CL.

W grupie A były jasne dwie rzeczy: awans Manchesteru United i odpadnięcie z dalszej fazy rozgrywek Realu Sociedad San Sebastian. O drugie miejsce walczyły Szachtar Donieck i Bayer Leverkusen. Ostatecznie do 1/8 CL awansował Bayer, który pokonał RSSS. Szachtar na wyjeździe przegrał 1:0 z Czerwonymi Diabłami i tym samym zagra "tylko" w EL.

Tabela grupy A:
1. Manchester United - 14 p - 12-3 w bramkach
2. Bayer - 10 p - 9-10
3. Szachtar -  8 p - 7-6
4. Real Sociedad - 1 p - 1-10

W grupie B pewny awans wywalczył Real Madrid. O drugie miejsce walczyły między sobą pozostałe 3 drużyny: Juventus, Galatasaray i Kopenhaga. W najkorzystniejszej sytuacji było Juve, które miało 6 pkt przed tym spotkaniem. Pozostała dwójka zgromadziła jedynie 4 oczka.
   Niestety, mecz Galaty ze Starą Damą został przerwany już po 30 minutach z powodu obfitych opadów śniegu i tym samym ciągle nie wiemy kto awansuje dalej. Spotkanie zostało przełożone na jutro, na godzinę 12.

Tabela grupy B:
1. Real Madrid - 6 meczów - 16 p - 20-5  w bramkach
2. Juventus - 5 meczów - 6 p - 9-8
3. Galatasaray - 5 meczów - 4 p - 7-14
4. Kopenhaga - 6 meczów - 4 p - 4-13

Aktualizacja: Galatasaray po golu Sneijdera wygrało 1:0 ze Starą Damą i to Turcy zagrają w 1/8 finału CL.
Prawidłowa tabela wygląda tak: 1. Real - bz; 2. Galatasaray - 7 p 8-14; 3. Juventus - 6 p - 9-9; 4. Kopenhaga - bz

W grupie C awans wywalczyło PSG, a spadek zanotował Anderlecht. O drugie miejsce walczyły Olympiakos z Benficą.
   Choć obie ekipy wygrały ze swoimi przeciwnikami (Benfica 2:1 z PSG, a Olympiakos 3:1 z Anderlechtem), to z awansu do 1/8 finału CL cieszą się Grecy. Portugalczycy zagrają na wiosnę w EL.

Tabela grupy C:
1. PSG - 13 p - 16-5 w bramkach
2. Olympiakos - 10 p - 10-8
3. Benfica - 10 p - 8-8
4. Anderlecht 1 p - 4-17

W grupie D właściwie wszystko było już jasne. Awans Bayernu Monachium i Manchesteru City tyle, że przed bezpośrednim spotkaniem tych ekip to Monachijczycy wychodzili z pierwszej pozycji. Po tym spotkaniu (szalona pogoń Anglików, którzy wygrali 3:2 na wyjeździe właśnie z BM) nic w tabeli nie zmieniła. Gdyby MC strzeliło jeszcze jedną bramkę, wówczas to oni wyszliby z pierwszego miejsca.
   Rzutem na taśmę awans do EL zapewniła sobie Viktoria Pilzno, która przed meczem z CSKA Moskwa nie miała ani jednego punktu na koncie.