walka na śmierć i życie

Przed ostatnią kolejką w grupie F wszystkie 4 drużyny miały szanse na bezpośredni udział w 1/8 finału. Warunkiem było zwycięstwo, aczkolwiek remis też nie byłby złym rozwiązaniem, choć tu trzeba też by było wziąć pod uwagę punkty i bramki rywali. Być zależnym od innych? Żadna z drużyn nie chciała i robiła wszystko, co tylko mogła, by rozstrzygnąć wynik meczu na swoją korzyść.
   Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Islandczycy w 18'. Minutę później także Węgrzy strzelili na 1:0 i jak prowadzenie Islandczyków z Austriakami można skwitować "zgodnie z planem", tak prowadzenie tych drugich w starciu z Portugalią mogło zaskoczyć. Mina Cristiano Ronaldo w tym momencie była po prostu bezcenna.
    Pisałam, że Walia to nie tylko Bale i jak się okazuje Portugalia to nie tylko CR7, choć dużo od niego zależy. Na 3 minuty do końca pierwszej połowy Nani zdobył upragnionego gola. 1:1!
   Ledwie jednak piłkarze po przerwie zameldowali się na boisku, a Dzsudzsák w 47' podwyższył na 2:1. Tyle, że radość Węgrów nie trwała długo. W 50' wyrównał krytykowany za wszystko Cristiano Ronaldo.
   Portugalia po raz drugi powróciła do gry i... po raz trzeci musiała gonić wynik. 5 minut po trafieniu asa Realu Madrid Dzsudzsák zdobył swojego 2 gola. 3:2 dla Węgrów! Ale od czego jest Ronaldo? Mocno poirytowany zrobił to, czego od niego wszyscy wymagają - strzelił drugiego gola i ponownie doprowadził do remisu. 3:3!
Ronaldo - jak nie strzela, to nie strzela, ale jak już zacznie, to leci dublet.
   Tymczasem w równolegle rozgrywanym meczu Austriacy najpierw nie wykorzystali rzutu karnego, a później Schöpf wyrównał stan gry na 1:1.
Nie tylko Sergio Ramos ma kłopoty z rzutami karnymi... Lewy słupek!
   I kiedy wydawało się, że obydwa spotkania zakończą się remisami, Islandczycy przeprowadzili ostatnią akcję. Zaczęło się od tego, że już w doliczonym czasie gry Austriacy szturmem rzucili się na bramkę Islandczyków licząc na to, że rzutem na taśmę zapewnią sobie 3 punkty. Tak się jednak nie stało. Islandia przeczekała tę nawałnicę i szybko wyszła z kontrą, po której padła bramka. 2:1 dla Islandii!

grupa F:
Węgry - 5 punktów, Islandia - 5 pkt, Portugalia - 3 pkt, Austria - 1 pkt

W grupie E jedynie Włosi byli pewni awansu i dlatego też podeszli do spotkania z Irlandią na luzie. Conte dał odpocząć podstawowym zawodnikom, postawił na zmienników, a ci... Aż do 85' zdołali zachować czyste konto, kiedy to Brady pokonał Sirigu. 1:0 dla Irlandii! A więc i Italia nie zdobędzie kompletu punktów. Co ciekawe, żadnej drużynie na Euro nie udało się zdobyć 9 punktów.
Jedna chwila nieuwagi, jeden błąd włoskiego muru i... bramka!

W równolegle rozgrywanym meczu Szwedów z Belgami i jedni i drudzy musieli wygrać to spotkanie, choć to zawodnicy Trzech Koron znajdowali się w znacznie gorszej sytuacji. Dla nich liczyła się tylko wygrana.
   Niestety, kiedy się bardzo chce, a nie bardzo może, los bywa przewrotny. I tak się też stało tym razem. 84' Nainggolan i 1:0 dla Czerwonych Diabłów! Szwedzi poza EURO!
Ibrahimović zapowiedział, że to jego ostatni turniej z kadrą. Po Euro miał opuścić drużynę narodową, choć pewnie nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko i w takich okolicznościach.