dublet na dobry początek

To jest troszeczkę irytujące... Ponieważ Benzema z wiadomych przyczyn nie pojechał na EURO, miał mnóstwo czasu na odpoczynek i regenerację. Z zapałem przyjechał na zgrupowanie Realu i... Nabawił się kontuzji, przez którą przegapił wszystkie sparingi, rozegrał niecałe 30 minut w Superpucharze Europy i ciągle nie wiadomo jak długo będzie jeszcze pauzował. Na szczęście pod nieobecność jego i Ronaldo swoje robi Bale. Walijczyk zdobył dwie bramki w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z Realem Sociedad San Sebastian.
    Pierwszego gola strzelił już w 2' spotkania, zaś drugiego w doliczonym czasie 2. połowy. W międzyczasie swoją cegiełkę do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa dołożył młodziutki Asensio.