Francja Mistrzem Świata

Trójkolorowi pokonali Chorwację 4:2, ale dwie pierwsze bramki dla Francji padły po błędach Chorwatów. Pierwszą bramkę zawalił Mandżukić w 18'. Griezmann wykonywał stały fragment gry i uderzona przez niego piłka trafiła Chorwata w głowę i poleciała do bramki Subasicia.
   Wyrównanie nastąpiło dokładnie 10 minut później, kiedy to Perisić pokonał Llorisa. Niestety po kolejnych 10 minutach znowu cieszyli się Francuzi. Drugiego gola zawalił... Perisić. Klasyka: stały fragment gry, ręka i rzut karny, chociaż ten wcale nie był tak oczywisty. Sędzia długo oglądał powtórkę zanim zdecydował się podyktować 11, a tę na gola zamienił Griezmann.
   Do przerwy więcej goli już nie padło. Francja grała dobrze, ale prowadziła dzięki błędom rywali. Chyba w końcu dopadło ich zmęczenie.
   Po zmianie stron dominowali Trójkolorowi. W 59' Pogba, a w 65' Mbappe. Zmęczeni rywale zdołali odpowiedzieć w 69', kiedy to Mandżukić wykorzystał głupi błąd Llorisa, ale to było wszystko na co było ich stać.

Francja po raz drugi w historii została Mistrzem Świata. Chorwacja musiała zadowolić się srebrem i Złotą Piłką dla Luki Modricia (najlepszy zawodnik turnieju).