Benzema! Benzema!

Karim Benzema dwukrotnie pokonał Sommera i tym samym zapewnił Królewskim awans do dalszej fazy CL! Real wygrał 2:0 z M'gladbach, a w drugim, rozgrywanym równolegle meczu Inter zremisował bezbramkowo z Szachtarem i... nie zagra nawet w EL. Co za dramat. Zaraz po losowaniu fazy grupowej większość, w tym także ja, obstawiała, że to Real i Inter będą walczyć między sobą o pierwsze miejsce w grupie, Szachtar pewnie zajmie miejsce numer 3, a Borussia M'gladbach uplasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Tymczasem Real jest pierwszy, M'gladbach na miejscu 2, Szachtar na 3, a Inter jest 4.

Benzema po raz 527 wystąpił w barwach Królewskich i tym samym wyrównał osiągnięcie Roberto Carlosa, który dzierży miano obcokrajowca z największą liczbą występów dla Realu.

Spotkanie pomiędzy Realem a M'gladbach zaczęło się dobrze dla gospodarzy. Była 9' meczu, gdy Benzema wykorzystał idealne dośrodkowanie szarżującego z prawej strony Lucasa i głową po raz pierwszy pokonał Sommera. W 24' goście mogli wyrównać. Courtois odważnie wyszedł z bramki chcąc skrócić drogę zawodnikowi gości, Plea strzelił, ale piłka minęła słupek i wyszła na aut. Było gorąco.

W 32' Benzema po raz drugi głową pokonał Sommera. Tym razem dośrodkowaniem popisał się Rodrygo i co ciekawe, ta akcja także rozegrała się na prawej stronie. W 43' trzecią bramkę dla Królewskich zdobył Modrić, lecz sędzia tego gola nie uznał - spalony. Do przerwy widniał więc wynik 2:0 i trzeba uczciwie przyznać, że Real był zespołem lepszym.

Po przerwie w zasadzie wiele się nie zmieniło. Real atakował, M'gladbach próbowała się odgryźć, ale Królewscy mieli nieco szczęścia, a i Courtois był w dobrej formie. Benzema szukał swojego trzeciego gola i naprawdę niewiele brakowało, żeby po raz 3 głową pokonał Sommera, ale... Tego ostatniego pokonać też mogli Kroos, Ramos, czy Lucas. Po stronie M'gladbach najgroźniejszą postacią był Plea.

Ostatecznie wynik zakończył się takim rezultatem jaki padł jeszcze przed przerwą. W rozgrywanym równolegle spotkaniu Inter męczył się z Szachtarem. Nerazzurri musieli ten mecz wygrać, remis nic im nie dawał. Szachtar z kolei był o tyle bezpieczny, że awans dawał im zarówno remis, jak i wygrana. Co ciekawe, Szachtar dwukrotnie przegrał z M'gladbach, zaś Real zdobył na Niemcach 4 punkty i 0 na Ukraińcach.