pierwszy krok za nami

Za nami pierwsza kolejka ligi hiszpańskiej. Almeria nie była w stanie pokonać Królewskich z Madrytu, chociaż prowadziła od 6' po błędzie obrony Realu, ale ostatecznie przegrała 1:2. Także pierwsze punkty jadą do Madrytu. Gra Królewskich? Przez pierwsze minuty prezentowali się jak śnięte ryby. Słaba gra, gorsza koncentracja i... to się musiało skończyć stratą gola.

Warto wspomnieć, że zawodnicy Almerii utworzy przed meczem szpaler i tym samym uhonorowali Real, który zdobył po raz 5. w historii Superpuchar Europy. Barcelona pewnie by powiedziała, że szpaleru nie zrobi, bo nie brała udziału w rozgrywkach...

Real oczywiście próbował odrobić straty, a pierwszą dobrą okazję miał Vinni. Później w 43' gol Lucasa został anulowany przez VAR i Real schodził do szatni ze stratą jednego gola. W drugiej połowie bramkarza rywali próbował pokonać Karim. Niestety nie wyszło, ale... W 61' Benzema zaliczył asystę przy golu... Lucasa. Tyle miłego. W 75' także Alaba wpisał się na listę strzelców. Almeria nie była w stanie już się podnieść.