Biały koniec roku

Real Madrid kończy rok 2022 wyjazdowym zwycięstwem nad Valladolid. 2 gole Benzemy w końcówce spotkania pozwoliły nie tylko zabrać do Madrytu cenne 3 punkty, ale też dobre humory.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego zawodnicy obu ekip zebrali się na środku boiska i minutą ciszy uczcili pamięć Pele. Legendarny brazylijski piłkarz zmarł wczoraj w wieku 82 lat.

To pierwszy mecz po Mundialu w Katarze. Czego więc można się było spodziewać? Na pewno nie tego, że Królewskim będzie tak trudno zdobyć gola... Pierwsza połowa na 0:0, w drugiej jakoś też specjalnie nie zanosiło się, że kibice zobaczą bramki. W zasadzie wszystko zmieniło się w 82', kiedy to Sergio León zobaczył czerwoną kartkę, a minutę później Benzema pewnie wykorzystał rzut karny. Real wreszcie dostał wiatr w żagle, a Karim w 89' po raz drugi pokonał bramkarza rywali. Tyle. Co tu więcej pisać?