Modrić i spółka wracają do domu

W grupie B awans wywalczyli Hiszpanie, którzy zgarnęli komplet punktów oraz Włosi. Z turniejem żegnają się Chorwacja i Albania.

W spotkaniu Albania vs Hiszpania (0:1) jedyna bramka padła w 13'. Ponieważ Hiszpanie już wcześniej wywalczyli awans, trener desygnował do gry tych, którzy wcześniej grali mniej albo wcale. Mimo to Albania nie była w stanie zdobyć ani jednego gola.

W drugim meczu tej grupy Chorwacja zagrała z Italią (1:1). Remis zadowalał Włochów, Chorwaci potrzebowali wygranej. W ataku Italii zagrali Raspadori z Retegui, zaś Chiesa usiadł na ławce. To nie było najlepsze połączenie. Pierwsze 45 minut upłynęło bez większych fajerwerków. W drugiej zaś wszystko ustawił rzut karny. Najpierw Frattesi zagrał ręką w polu karnym, a potem sędzia przy pomocy VAR wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Modrić i... Donnarumma obronił! To było w 54'. Minutę później piłka wciąż była w grze - zamieszanie po wybiciu, do piłki dopadł Modrić i... 1:0 dla Chorwacji! Italia przecierała oczy ze zdumienia. Ten wynik eliminował ich z turnieju. Spaletti też dobrze o tym wiedział i zaczął wprowadzać zmiany. Włosi przycisnęli, ale wciąż nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki.

Sędzia doliczył aż 8 minut. Italia wciąż wierzyła w awans i walczyła. Chorwacja również, ale Włosi byli bardziej zdeterminowani. Wreszcie w 98' Calafiori podaje do Zaccagni, a ten pokonuje bramkarza rywali. Po chwili sędzia kończy mecz. Szok i niedowierzanie na stadionie. Italia w 1/8! Chorwacja wraca do domu!

Modrić - najstarszy strzelec na EURO (38 lat i 289 dni). Do tego został wybrany graczem meczu.