historyczna wpadka

   Po tym jak przed zeszłorocznym rozdaniem Oscarów przez amerykańskie media rozpętała się burza, że Oscary są zbyt białe, w tym roku nie zabrakło nominacji dla czarnoskórych twórców. Kilkoro z nich zgarnęło nawet statuetki. Niestety sama gala była nudna i do bólu przewidywalna, a gdyby nie wpadka organizatorów podczas wręczania nagrody dla najlepszego filmu, nikt by o tegorocznych Oscarach nie pamiętał.

„Zazwyczaj zaczyna się od początku, ale to finał tegorocznych Oscarów jest kluczowy. Tradycyjnie, ostatnia statuetka wręczana jest w kategorii najlepszego filmu. W tym roku z okazji 50-lecia filmu "Bonnie i Clyde" producenci tegorocznej gali postanowili, że Oscara laureata najważniejszej kategorii zaprezentują Faye Dunaway i Warren Beatty - odtwórcy głównych ról. Wszystko było w porządku, Beatty trochę droczył się z Dunaway i publicznością, przeciągając w nieskończoność odczytanie zwycięzcy. Pokazał kartkę swojej koleżance z planu, która przeczytała, że najlepszym filmem zostaje "La La Land". Producenci filmu razem z obsadą i ekipą weszli na scenę, odebrali statuetki. Była już nawet mowa z podziękowaniami, po czym na scenę wkroczył producent gali i powiedział, że nastąpiła ogromna pomyłka - właściwym wygranym jest "Moonlight" Barryego Jenkinsa. Beatty tłumaczył, że otrzymał złą kartkę - tę, na której było nazwisko Emmy Stone, laureatki Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w "La La Land". Prowadzący galę Jimmy Kimmel próbował obrócić całą sytuację w żart. - Wiedziałem, że to spieprzę. Naprawdę - powiedział. Na sali zapanowała konsternacja, a stojąca już publiczność nie wiedziała, czy to co się właśnie dzieje, jest częścią jakiegoś zaplanowanego show. Nie zdarzyło się do tej pory, aby w najważniejszej kategorii ceremonii rozdania nagród tej rangi zaszła pomyłka.”

Oto pełna lista zwycięzców:

Najlepszy film: "Moonlight" Najlepszy reżyser: Damien Chazelle - "La La Land" Najlepsza aktorka: Emma Stone - "La La Land" Najlepszy aktor: Casey Affleck - "Manchester by the Sea" Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis - "Fences" Najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali - "Moonlight" Najlepszy scenariusz adaptowany: "Moonlight" Najlepszy scenariusz oryginalny: "Manchester by the Sea" Najlepszy film animowany: "Zwierzogród" Najlepsze kostiumy: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny: "O.J.: Made in America" Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:"Białe Hełmy" Najlepszy krótkometrażowy film animowany: "Piper" Najlepszy film krótkometrażowy: "Chór" Najlepszy film nieanglojęzyczny: "Klient" Najlepsza charakteryzacja: "Legion samobójców" Najlepsza ścieżka muzyczna: "La La Land" Najlepsza piosenka: "City of Stars" - "La La Land" Najlepszy montaż dźwięku: "Nowy początek" Najlepszy dźwięk: "Przełęcz ocalonych" Najlepszy montaż: "Przełęcz ocalonych" Najlepsza scenografia: "La La Land" Najlepsze zdjęcia: "La La Land" Najlepsze efekty specjalne: "Księga dżungli" (http://www.tvn24.pl)

Najlepszy film: Moonlight

Najlepszy reżyser: Damien Chazelle 

Najlepsza aktorka: Emma Stone  

Najlepszy aktor: Casey Affleck

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis 

Najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali 

Najlepszy scenariusz adaptowany: Moonlight

Najlepszy scenariusz oryginalny: Manchester by the Sea

Najlepszy film animowany: Zwierzogród

Najlepsze kostiumy: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny: O.J.: Made in America

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: Białe Hełmy

Najlepszy krótkometrażowy film animowany: Piper

Najlepszy film krótkometrażowy: Chór

Najlepszy film nieanglojęzyczny: Klient

Najlepsza charakteryzacja: Suicide Squad

Najlepsza ścieżka muzyczna: La La Land

Najlepsza piosenka: City of Stars

Najlepszy montaż dźwięku: Nowy początek

Najlepszy dźwięk: Przełęcz ocalonych

Najlepszy montaż: Przełęcz ocalonych

Najlepsza scenografia: La La Land

Najlepsze zdjęcia: La La Land

Najlepsze efekty specjalne: Księga dżungli

Komentarze