Endrick po raz pierwszy

Real Madrid w pierwszym meczu rozegranym na Bernabeu pokonał Valladolid 3:0. W wyjściowej 11 nastąpiło kilka zmian spowodowanych kontuzjami. Przede wszystkim w środku pola pojawił się Arda, a Rodrygo zastąpił w ataku kontuzjowanego Bellinghama i tym samym BMV zamieniło się w RMV. Do przerwy jednak utrzymywał się wynik 0:0 i nie oszukujmy się, Real nie wyglądał rewelacyjnie. Królewskim ewidentnie brakuje Kroosa i to jeszcze chwilę potrwa, nim przyzwyczają się do gry bez niego.

Kapitanowie zaprezentowali przed 1. gwizdkiem zdobyty puchar.

W 50' Valverde zdobył pierwszego gola i to jakiego, jednak Carlo w dalszym ciągu nie był zadowolony z gry podopiecznych. W 69' przeprowadził podwójną zmianę: z boiska zeszli Arda i Rodrygo, a weszli Brahim i Modrić. W 86' zdecydował się na kolejne roszady: Mbappe i Vinni zeszli, a Endrick i Ceballos weszli. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Brahim, a w 96' swojego pierwszego gola dla Królewskich strzelił Endrick.

Pierwsza połowa znowu nie układała się po myśli Królewskich, w drugiej połowie ta gra wyglądała lepiej. Z dobrej strony pokazał się Arda, który był blisko zdobycia bramki, lecz tym razem się nie udało. Mbappe próbuje, ale to też chwilę potrwa nim przestawi się z gry w Ligue 1 na tryb La Liga.