Real Madrid klubowym mistrzem świata!

   Real Madrid - co w zasadzie było do przewidzenia - pokonał w finale KMŚ argentyńskie San Lorenzo 2:0 i zgarnął kolejny puchar do kolekcji. 
   Czapki z głów przed piłkarzami, choć sam mecz nie był specjalnie porywającym widowiskiem. Piłkarze z Ameryki Południowej co rusz faulowali rywali, a z ich momentami chamskim wręcz zachowaniem nie radził sobie sędzia. Powinni się cieszyć, że nikt z nich nie wyleciał z czerwoną kartką. W sumie sędzia pokazał 6 żółtych kartek, z czego 2 dla zawodników Realu (Carvajal i Ramos).
   Sytuacji podbramkowych w zasadzie też było jak na lekarstwo. Pierwsza bramka padła dopiero w 37', a na listę strzelców wpisał się Ramos. Na drugą musieliśmy poczekać do 51'. Wówczas to wynik podwyższył Bale. Pierwsza połowa w wykonaniu Królewskich wypadła raczej blado, lepiej już było w drugiej, choć po tym jak drużyna z Europy strzeliła swoją drugą bramkę, tempo meczu nam właściwie spadło. Było dużo przestojów. Piłkarze San Lorenzo chyba nie mieli pomysłu na grę (poza bezmyślnym faulowaniem rywali), z kolei Królewscy też się jakoś specjalnie nie kwapili do zdobywania kolejnych bramek. 


Skład Realu: Casillas - Carvajal (73' Arbeloa), Pepe, Ramos (89' Varane), Marcelo (44' Coentrao) - Kroos, Isco, James - Bale, Ronaldo, Benzema

Komentarze