Hong Kong zdelegalizował handel kością słoniową

   To wielki sukces, ponieważ Hong Kong jest uważany za największy na świecie rynek detalicznej sprzedaży kości słoniowej. Dzięki naciskom ze strony wielu organizacji międzynarodowych, w tym WWF, ten wstrętny proceder został zakończony, to też powinno skutecznie wpłynąć na walkę z kłusownictwem i nielegalnym handlem kością słoniową oraz produktami z niej wykonanymi.
   "Chociaż od 1989 roku prawo obowiązujące w Hong Kongu zabraniało importu i eksportu kości słoniowej, funkcjonowało tam około 400 licencjonowanych sprzedawców posiadających pozwolenie na handel. W ubiegłym roku WWF Hong Kong opublikował raport, który ujawnił podstawowe błędy w przepisach regulujących krajowy handel, co umożliwiało przedsiębiorcom ,,pranie" nielegalnej kości słoniowej, przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu kłusownictwa w Afryce.

Jest to ogromny sukces ponieważ Hong Kong uważany jest za trzeci co do wielkości światowy ośrodek przerzutowy dla kości słoniowej. Jest też kanałem numer jeden dla przemytu kości z Afryki do Azji. Raport stwierdza, że ponad 90% sprzedawanych w Hong Kongu produktów trafiało do nabywców z kontynentalnej części Chin."
    Szacuje się, że z rąk kłusowników ginie 30 000 słoni afrykańskich rocznie. Przedmioty wykonane z ich ciosów cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku azjatyckim. 

Komentarze